Lemmikloomade registreerimine ja kiipimine

16.01.17

Seoses riigiportaali eesti.ee uuenemisega ning x-tee 6-le üleminekuga, sulgeb riigiportaal kõik oma välised teenused, sh ka Lemmikloomaregister LLRi teenuse.
Loomaomanik saab endiselt oma looma ise registrisse lisada, lihtsalt nüüd tuleks seda teha otse LLRi portaalist 
www.llr.ee (riigiportaali jääb ka alles viide LLRi portaalile https://www.eesti.ee/est/teemad/kodanik/perekond/lemmikloom_1).


LLRi portaalist saab omanik teha kõike sedasama, mida ta sai teha riigiportaalist!

LLRi portaalist saab omanik tutvuda oma registrisse kantud loomade andmetega, uuendada oma kontakte (telefon, e-post) ja looma asukoha aadressi, teavitada looma surmast ning registreerida ka ise oma kiibitud lemmiklooma registrisse. Portaali kasutamiseks on vajalik ID-kaart.

Teenus asub aadressil www.llr.ee/e-teenindus 
Lisaks saab portaalist tutvuda ka varjupaikades kodu-ootavate loomadega, lisada ise kuulutusi kadunud/leitud lemmikute kohta ning otsida registrist kiibinumbri järgi lemmiklooma. Registri kasutamisel tekkivate korduma kippuvate küsimustega saab tutvuda siit 
www.llr.ee/KKK 

LLRi register on endiselt suurim üle-eestiline lemmikloomade register, mis koondab endasse nii Tallinna ja paljude teiste suuremate kui ka väiksemate omavalitsuste lemmikloomade andmed.

KUIDAS KANDA OMA LOOM LLRi REGISTRISSE?

1. Mine aadressile www.llr.ee

2. Logi sisse oma ID-kaardiga „E-teenindusse" (selle leiad kas lehe ülevalt paremalt või Avalehelt)

3. (Kui Sinu nimel on juba mõni lemmikloom, kuvatakse Sinu andmed ning selle all Sinu lemmiklooma andmed)

4. Uue lemmiklooma registreerimiseks palun vajuta sinisele „Registreerin uue kiibitud looma" nupule

5. Avaneb kohustuslik looma kiibi numbri kontroll, kus kontrollitakse ega sellise kiibiga looma pole juba registrisse kantud. 
Palun sisesta lahtrisse oma looma kiibi number (see on 15-kohaline numbrikombinatsioon) ning vajuta „Kontrollin kiibi numbrit registrist" nupule.

6. Kui kiibi numbrit registris pole, siis avaneb looma registreerimisvorm. Täida lahtrid ning „Salvesta" andmed.

7. Kui loom on registrisse kantud, näed ta andmeid ka „Loomade nimekirjas"

NB! Portaal on mõeldud ainult loomaomanikele enda lemmikloomade registreerimiseks.

 

 

Kõik Keila valla juriidilised ja füüsilised isikud, kelle omandis või valduses on koer või kass on kohustatud järgima Keila valla koerte ja kasside pidamise eeskirja, mis sätestab loomapidamisnõuded Keila vallas. Alates l. juulist 2009.a peab koer kandma märgistusena tegevusluba omava veterinaararsti poolt paigaldatud mikrokiipi. Kiip ei ole kohustuslik koertele, kes on registreeritud enne l. juulit 2009.a ning kannavad märgistusena hästiloetavat tätoveeringut. Koer tuleb varustada mikrokiibiga ning registreerida (avalduse leiad SIIT) Keila valla lemmikloomade registris viie päeva jooksul arvates päevast, mil ta sai kolme kuuseks. Kasside ja teiste lemmikloomade v.a koerte mikrokiibiga varustamine ja Keila valla lemmikloomade registrisse kandmine ei ole omanikele kohustuslik ja toimub vastavalt omanike soovile. Looma kandmine Keila valla lemmikloomaregistrisse on tasuta.

Iga loomaomanik saab lehelt www.llr.eekontrollida, kas tema loom on registrisse kantud ja kas registriandmed on päevakajalised. Loomaomanik saab oma kiibitud lemmiklooma ka ise Riigiportaalist www.eesti.ee tasuta registrisse kanda. Riigiportaalist saab omanik ka vaadata ja muuta oma juba registris oleva lemmiku täpseid andmeid ja teavitada looma surma korral. Teenuse kasutamiseks tuleb minna lehele www.eesti.ee, siseneda ülevalt "Kodaniku" osasse ja valida "X-tee teenuste" alt "Kohalike omavalitsuste lemmikloomaregister". Portaali saab igaüks siseneda kas enda ID-kaardiga, Mobiili-ID või internetipanga kaudu

Keila vallast leitud hulkuvad koerad ja kassid toimetatakse MTÜ-sse LoomadeHoiupaik, kus neid hoitakse kaks nädalat.

14 päeva  möödumisel  on hoiupaigal õigus loomad hukata.

 

Hoiupaiga kontaktandmed on järgmised:

MTÜ Loomade Hoiupaik

Viljandi mnt 24D, Tallinn

E-post info@loomadehoiupaik.ee

Koduleht www.pets.ee

Loomade Hoiupaik on avatud T-R 14-17; L-P 12-16; E suletud

Informatsiooni hoiupaigas olevate loomade kohta saab telefonil 5349 4045 (kell 10-17)

Teateid hulkuvate loomade kohta saab edastada 24h numbril 631 4747